Speleofórum, 36. ročník

Speleofórum - setkání speleologů v Moravském krasu, proběhlo tradičně ve Sloupu v Moravském krasu, ve dnech 21. – 23. dubna 2017. Speleofóra se zúčastnilo přes tři stovky speleologů. Zaznělo a odpromítáno bylo 20 prezentací nebo videí. V přísálí si účastníci mohli prostudovat desítky posterů, dokoupit speleomateriál nebo i prodiskutovat domácí i expediční jeskyňářskou problematiku. Večer zahrála k tanci i k poslechu kapela Bee - Band. Během setkání bylo pak pro účastníky připraveno několik exkurzí do místních jeskyní.

Ceny, udělené předsednictvem ČSS

  • Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev v České republice za rok 2016 získala ZO ČSS 7-02 Hranický kras za objevy v Hranické propasti.
  • Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev členů ČSS v zahraničí v roce 2016 získali členové expedice Shaanxi 2016 za objevy v Číně.
  • Zvláštní cena Speleofóra byla udělena ZO ČSS 6-25 Pustý žleb a spolupracovníkům za enormní úsilí při znovuotevření Šachty za Evropou a Indií.
  • Cenu za nejlepší výroční zprávu získala ZO ČSS 5-01 Bozkov

Ceny, udělené účastníky Speleofóra

  • Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2016 obdržela ZO ČSS 7-02 Hranický kras za objevy v Hranické propasti.
  • Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev členů ČSS v zahraničí v roce 2016 získali členové expedice Shaanxi 2016 za objevy v Číně.
  • Cenu za nejlepší příspěvek do sborníku Speleofórum získal článek "Jeskyně za skalisky Evropa a Indie ve Sloupu ve světle tří generací" od autorů Richard Cendelín, Ladislav Slezák, Tomáš Mokrý.
  • Cenu za nejlepší prezentaci získal Vratislav Ouhrabka za prezentaci Expedice Racha 2016 (Gruzie).
  • Cenu za nejlepší poster obdržela ZO ČSS 5-01 Bozkov.

Skvělá organizace našeho setkání byla tradičně zajištěna členy ZO 6-16 za pomoci členů z jiných skupiny ČSS a přátel z Karlových Varů (Guáno). Největší poděkování patří Filipu (Kubovi) Doležalovi a jeho ženě Šárce. 

Děkujeme všem sponzorům a přispěvatelům: 

Pivovaru Černá hora, firmě Wera, firmě Explorer, Bludičce Vykoukalové, Romaně Hýskové, firmě Suzan, firmě Dárek se jménem, firmě Moravská ústředna Brno, firmě Kronium, Lidce Motyčkové, Pohostinství U Němců, firmě Limoart, firmě Školeni výškovky, firmě Climbing Technology a firmě ZM Production.

Marek Audy

předseda ČSS