16. Mezinárodní speleologický kongres je minulostí

1938

V neděli v podvečer byla na Brněnském výstavišti stažena vlajka Mezinárodní speleologické unie, která celý uplynulý týden vlála u příležitosti 16. Mezinárodního speleologického kongresu. Během této doby zaznělo téměř 300 přednášek a vystaveno bylo 70 posterů ze všech oborů souvisejících s krasem a jeskyněmi. V rámci dalšího programu bylo prezentováno 36 filmů, vystaveny stovky fotografií a map, proběhla speleologická Olympiáda. Na více než 40-ti stáncích představovala řada světových speleologických asociací a klubů výsledky svých výzkumů, které doplňovala prodejní nabídka prodejců speleologické literatury a materiálů. Ve středu večer byl na programu koncert skupiny Druhá Tráva, která připravila účastníkům vynikající hudební zážitek. V pátek a v sobotu proběhla jedinečná prezentace 3D fotografií a filmů, při níž největší sál kongresového centra téměř praskal ve švech. V rámci závěrečného večera, při kterém se udílely ceny Mezinárodní speleologické unie za nejvýznamnější objevy v období let 2009 - 2012, byly oceněny i objevy českých speleologů v jeskynním systému K´oox Baal. V Mexiku.

Dle ohlasu samotných účastníků se jim v Brně velmi líbilo, což je zásluha především desítek dobrovolníků, kteří téměř padali únavou, ale přesto dřeli, aby se celá akce povedla, za což jim patří můj upřímný obdiv a poděkování.

Podrobnější zpráva o kongresu bude sestavena a publikována během následujících týdnů, po skončení všech po-kongresových exkurzí, dokončení kongresové agendy, rozeslání všech materiálů apod.

Fotogalerii kongresového dění naleznete na : www.facebook.com/Speleo2013
Zdeněk Motyčka

přidat komentář

Diskuze ke článku

Zatím nikdo nepřidal k tomu článku komentář.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha