32. ročník Speleofóra je minulostí

Ve dnech 19.4. - 21.4. 2012 se konal ve Sloupu v Moravském krasu 32. ročník setkání speleologů - Speleofórum.

V průběhu setkání, kterého se zůčastnilo téměř 400 účastníků, zaznělo 20 přednášek, převážně o nejnovějších objevech členů České speleologické společnosti u nás i v zahraničí. Nejvýznamnější z nich byly oceněny tradičními cenami. Mimo kolektivní ceny byly na slavnostním večeru předány i čestná členství v České speleologické společnosti a medaile za zásluhy o speleologii.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2012, získala ZO ČSS 7-02 Hranický kras za objevy v Hranické propasti.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev členů ČSS v roce 2012 v zahraničí získala ZO 6-14 Suchý Žleb za objev propasti Iron Deep v Černé Hoře.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2012 získala získala ZO ČSS 7-02 Hranický kras za objevy v Hranické propasti.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev členů ČSS v zahraničí v roce 2012 získala ZO 6-14 Suchý Žleb za objev propasti Iron Deep v Černé Hoře.

Cenu za nejlepší příspěvek do sborníku a cenu za nejlepší poster získal Vlastislav Kaňa a kol. za prezentaci paleontologických výzkumů v Barové jeskyni.

Cenu za nejlepší prezentaci si odnesla ZO 6-14 za za prezentaci " Česká tisícovka na Maganiku".

Zvláštní cena Speleofóra byla udělena ZO 1-11 Barandien a 1-04 Zlatý kůň za příkladnou spolupráci na průzkumu Petzoldových jeskyní.

Za organizaci a zdárný průběh 32. ročníku Speleofóra patří velký dík organizátorům ze ZO ČSS Tartaros a Býčí skála, dále Vodní záchranné službě Kladno a jmenovitě pak Filipu"Kubovi" Doležalovi, Michalu Piškulovi, Zdeňku Kakáčovi, Veronice Vlčkové a následujícím sponzorům a partnerům: Moravské ústředně Brno, Fy. Hysko, Magicshine, Fénix, ZMProduction, Mlékárně Otinoves, Cavex.

Zdeněk Motyčka
předseda ČSS

přidat komentář

Diskuze ke článku

Zatím nikdo nepřidal k tomu článku komentář.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha