Hranická propast –217 metrů

Vážení kolegové,
při akci na Hranické propasti 21. 6. se Krzysztofu Starnawskému opět podařilo významně posunout maximální hloubku a tím i hranici dosavadního zkoumání jmenované lokality. Během sedmihodinovéhoponoru dosáhl hloubky 217 m, podrobně prozkoumal konfiguraci terénu v hloubce pod 200 m a hlavně jednoznačně zjistil, že profil pokračuje dolů minimálně dalších 20–30 m.

Celá akce byla naplánována pro minimální počet účastníků s důrazem na perfektní organizaci. Vedoucím akce a jistícím potápěčem byl Mirek Lukáš, jistící potápěč do hloubky 130 m David Čani,do hloubky 65 m Petr Vaverka a Libor Čech, obsluha barokomory a zdravotní zabezpečení Michal Guba, suchou podporu a logistiku organizovali Kryzszkova partnerka Irena a Honza Musil.

Během dne bylo pořízeno mnoho fotografického a filmového materiálu, takže o celé akci bude veřejnost informována především na stránkách www.hranickapropast.cz,kam podrobné informace umístí Petr Vaverka. Samostatný filmový dokument vytvořil Miloš Pilař, který bude mít k dispozici i podvodní záběry z maximální dosažené hloubky.

Libor Čech
Jak to vypadá v hloubce 217 metrů: video z Hranické propasti.