Mesačný Tieň - lezení komínu v dómu Gigant a mapování Písečného meandru

Ve dnech 20. – 23.11.10 jsme se v jeskyni pokoušeli nabírat výškové metry.

V Červené galerii a později v Tatra open bylo vylezeno několik menších komínů,které buď skončili , nebo se napojovali zpátky do známých částí. Druhá dvojice zatím mapovala začátek Krvelačného meandru.

Po noci v Bivaku 1 jsme všechny síly vrhli na dokumentaci letních objevů,které navazují na Krvelačný meander a dóm Bibiana. Podrobně jsme zmapovali a nafotili Písečnou chodbu ,Lomenou chodbu a dóm Gigant. V Gigant dómu bylo vylezeno cca 50 výškových metrů a nejméně dalších 50m tam ještě čeká. Bohužel jsme zde přišli o zánovní DistoX, které před padajícím kamenem neochránil speleovak ani pouzdro z PVC odpadních rour.

Druhá noc opět v Bivaku 1. Ráno nás opouští dle plánu Igor a Braňo. My jdeme dostrojovat lanové stupně do Písečného meandru a pak pokoušet štěstí do závalu na konec Lomené chodby. Tam se rychle daří postup dolů. Po 10ti výškových metrech následuje vodorovné pokračování, z velké části zanesené pískem. Písek jde dobře hrabat. Asi po půl hodině máme 3m postupu, ale objevuje se voda a brzy jsme zmáčení. Tentokrát to vzdáváme. Cestou do Bivaku 1 ještě fotíme a točíme.

Poslední noc, ranní úklid a kolem poledne vylézáme z jeskyně.

Účastníci akce: I. Pap, B. Šmída, J. Štěpánek a K. Jindra

Zapsal K. Jindra 02.12.2010
fotky J.Štěpánek a K.Jindra, oba 3-03 Šumavský kras

přidat komentář

Diskuze ke článku

Zatím nikdo nepřidal k tomu článku komentář.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha