Mesačný tien – nové objevy

Mesačný tieň – Rybí očko a Hastrmanova šachta (12.–15.10.2013)

Účastníci akce: Igor Pap (SSS–UK) a Karel Jindra (ČSS 3-03 Šumavský kras)

Výstup k jeskyni MT nám tentokrát zpříjemňuje dvojice sportovních reportérů Radka a Martin. Zajímají se o naši činnost. Dnes zkouší jen výstup k jeskyni. Příště už možná půjdou i pod zem. Cesta probíhá v dobré náladě a odpovídáme na jejich časté dotazy. Na rozloučenou vypijeme lahvičku červeného.Oni pokračují dále na hřeben a my na 4 dny zalezeme do MT.

Cíl je jasný, mapovat. A za odměnu pak plánujeme 1 dne explorace. Za základnu si tentokrát vybíráme bivak 1,5 v hloubce 400 m.

Po 2,5 dnech mapování máme zaměřeno přes 600 m chodeb. Potom se přesouváme do oblasti Zelený pes. Cestou nacházíme v Taurusu připravený, ještě zabalený stan, který si zde před týdnem odložila trojice bratři Šusterovci a L.Vlček. Budou budovat další bivak.

Igor má dnes v plánu výstup do neznámého komínu, který mu leží v hlavě. Asi po 10 m vrtání kotev a výstupu s postupovým jištěním nachází vodorovné tlakové chodby průměru cca 1 m. Dovedou nás do menšího dómku, kde silně prší. Z něj pak slaňuji do úzké šachty. Zde už před stékající vodou není úniku a protože vylézám mokrý jako hastrman, máme i název pro novou šachtu. Celková délka nových objevů je cca 200 m. K svačině jsme měli Rybí očka, jejichž tvar přesně pasoval na profil objevného komínu.

přidat komentář

Diskuze ke článku

01. Gratulace

Datum: 24. 10. 2013 12:49|Od: Marek Audy|reagovat
Chlapi, gratulace k dalším objevům! Široká je zdá se děravá jak řešeto!
Těším se na mapu.
M.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha