Nové knihy do speleologické knihovničky

Od 20.8. se je k dostání na všech provozech zpřístupněných jeskyních Moravského krasu kniha Rudolfa Musila Výpustek, bájná jeskyně u Křtin, její 400letá historie a význam. Vydala Správa jeskyní České republiky. Na 115 stranách podává autor zevrubný přehled problematiky této významné jeskyně Moravského krasu. Cena knihy je 95Kč.

Vydavatelství Academia v dalším svazku řady Průvodce vydá ve 4. čtvrtletí tohoto roku knihu Petra Zajíčka Jeskyně České republiky. V knize se čtenář seznámí s rozšířením a pestrostí jeskyní u nás a nahlédne do jejich historie a objevování. Stěžejní část knihy se zajisté stane podrobným průvodcem po všech veřejnosti zpřístupněných jeskyních v České republice a také po jeskyních, které jsou přístupné volně. Nebudou chybět ani kapitoly o nejvýznamnějších a zajímavých jeskyních pro veřejnost a turisty nepřístupných.

Už ve druhé půli září 2010 spatří ale světlo světa kniha nakladatelství PLOT s názvem Hledáme dno světa. Autory 150ti stránkové textové a obrazové publikace, plné poutavého a napínavého čtení z expedic, nedostupných a exotických míst, jsou speleologové z týmů KOTA 1000 a CAVEX, textové zpracování: Oldřich Štos fotografie: Jiří Kyselák, Peter Medzihradský a Denis Provalov.