Nové kolo soutěže Expedičního fondu začíná

Zatímco příroda i lidé se pomalu ukládají k zimnímu spánku, najdou se takoví, kteří nezahálejí a připravují své nové expedice a jiné projekty. Pokud mezi ně patříte, zbystřete pozornost! 5. kolo soutěže Expedičního fondu totiž právě začalo.

Kdo může přihlásit projekt?

Expediční fond podporuje cestovatelské, horolezecké, speleologické, vodácké a další expedice a humanitární, vědecké či výzkumné projekty - vždy pokud obsahují prvek dobrodružství nebo objevování. Finanční, materiální a mediální podpora se rozděluje dvakrát ročně ve veřejné soutěži.

Svůj projekt může přihlásit kdokoliv. Soutěž Expedičního fondu je určena jak pro zkušené borce, tak i začínající cestovatele, vědce, dobrodruhy a sportovce.

Jak poslat projekt?

Není nic jednoduššího! Pošlete krátký popis své expedice (stačí třeba jen dvě stránky formátu A4) na e-mailovou adresu projekty@expedicnifond.cz. Svoji expedici můžete do soutěže přihlásit do půlnoci 31. 1. 2009. Projekty posílejte ale raději dříve – umožníte nám tak vyžádat si od Vás případné doplňující informace. Výsledky budou zveřejněny do konce února 2009.

Kolik můžete získat?

Díky hlavním partnerům, kterými jsou cestovatelský časopis Koktejl, přední český výrobce outdoorového vybavení HUMI OUTDOOR, cestovní kancelář ESO travel, výrobce člunů, kajaků a raftů GUMOTEX a Evropská cestovní pojišťovna se bude soutěžit o rekordních 300 000 Kč.

Novými oficiálními partnery Expedičního fondu se stala Česká speleologická společnost a Český horolezecký svaz, kteří budou zejména spolupracovat na odborném hodnocení příslušných projektů.

Jak na to?

Přečtěte si, prosím, pozorně podrobná pravidla soutěže i užitečné neformální rady, jak co nejlépe sepsat plán vaší expedice, které najdete na internetových stránkách Expedičního fondu (www.expedicnifond.cz). Zde také najdete přehled a reportáže z předchozích vítězných projektů.

Vítěze soutěže vybere odborná komise sestavená z partnerů Expedičního fondu.

Případné další dotazy zasílejte na tyto e-maily: jirka@hedvabnastezka.cz nebo david.gladis@hedvahnastezka.cz.

David Gladiš a Jiří Černý, za organizační tým Expedičního fondu.

vložil: Petr Polák

přidat komentář

Diskuze ke článku

Zatím nikdo nepřidal k tomu článku komentář.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha