Nové publikace o jeskyních

V prodejní nabídce na sekretariátu ČSS jsou k dispozici nové knihy. Objednávat a potěšit s nimi sebe, či vaše blízké v čase vánočním můžete v našem e-shopu na www.speleo.cz.

THE MYSTERIOUS UNDERGROUND - 35 years of the Czech Speleological Society in Photograps

Kolektiv autorů

1907Výpravná fotografická publikace vydaná u příležitosti 16. mezinárodního speleologického kongresu je aktualizovanou anglickou mutací původního titulu Podzemí neznámé, které vyšlo v roce 2009. Na 125 stranách je zachyceno úsilí členů České speleologické společnosti při objevování neznámých jeskynních prostor u nás i v zahraničí od vzniku ČSS do současnosti.

Formát A4, počet stran 125, anglicky.

Cena 490 ,- Kč, pro členy ČSS 390,- Kč

BUE MARINO - cesta pod údolím

Daniel Hutňan

1908Jeskyně na Sardinii jsou cílem českých speleopotápěčů od roku 1987. O dva roky později se začali věnovat jedné z nejhezčích vývěrových jeskyní v zátoce Golfo di Orosei – Grotta del Bue Marino. Ve spolupráci s italskými kolegy v průběhu patnácti expedic Češi objevili a zdokumentovali nové části všech tří známých větví tohoto jeskynního systému, dlouhého přes dvacet kilometrů. Značná část zkoumaných prostor je zaplavena vodou nebo se nachází za sifony. Po posledních objevech se stala reálnou šance na spojení Grotta del Bue Marino s dalšími jeskyněmi, kopírujícími údolí Codula di Luna. Vznikl by tak systém dlouhý sedmdesát kilometrů.

Knížka je pohledem jeskyňáře a potápěče na průzkum tajemného podzemí pohoří Supramonte. Je doplněna krásnými fotografiemi Radoslava Husáka, Karola Kýšky, Tomáše Přibyla a dalších autorů.

Formát 23 x 21 cm, počet stran 85, česky + anglicky.

Cena 290 ,- Kč

DOMINO – hra v podkroví Ztraceného světa

Marek Audy

1909Kniha volně navazuje na úspěšný titul „Brány do Ztraceného světa“, (Brno 2008). Děj jednotlivých příběhů je zasazen do exotické přírody venezuelských stolových hor. Teprve na prahu třetího tisíciletí byly v pohoří Guayánské vysočiny objeveny rozsáhlé podzemní systémy. Při průzkumu těchto nejdelších pískovcových jeskyní světa není nouze o dramatické situace a zvraty děje.

Na 280 stranách kniha obsahuje 160 fotografií + 80 stereoskopických fotografií (3D). Přílohou je stereoskop a faksimile starých map v samostatné obálce. Formát knihy: 24x17 cm formát map: 58x42 cm Limitované balení navíc obsahuje USB flash disk (2Gb) s filmem ve Full HD kvalitě pro 3D televize a monitory. Česky.

Cena knihy + mapy + stereoskop 690,- Kč

A QUEST FOR THE SECRETS OF XIBALBA

Zdeněk Motyčka, Daniel Hutňan, Radoslav Husák

1910Na zeměkouli nezůstává mnoho míst, kam lidská noha dosud nevkročila. Jednou z mála výjimek je džungle rozprostírající se ve vnitrozemí mexického poloostrova Yucatan. Území, které v dávné minulosti obývala na vrcholu svého rozmachu mayská civilizace, jejíž nové a překvapivé pozůstatky lze v neprostupné džungli nalézt dodnes. Pod tímto světem se však nachází ještě jeden, mnohem překvapivější svět — plný neznámých a nebezpečných jeskyní. Jejich zkoumání je kromě obtížné přístupnosti podmíněno také překonáním další z řady nástrah — nekonečné vodní masy, která jeskyně zcela vyplňuje. Je to svět, kterému staří Mayové s respektem říkali Xibalba – místo strachu.

Tato kniha je příběhem skupiny speleologů z České republiky a Slovenska, kteří svůj život zasvětili objevování a zkoumání neznámých podzemních světů. Je také příběhem jejich kolegů a kamarádů, z nichž někteří za svoje odhodlání zaplatili cenu nejvyšší.

Formát 23 x 21cm, počet stran 114, vložená samostatná mapa (45x 55 cm)čtvrtého nejdelšího, vodou zaplaveného jeskynního systému světa K´oox Baal. Anglicky.

Cena 490,- Kč