Ohlédnutí za 33. ročníkem Speleofóra

Ve dnech 25. – 27. dubna se do Sloupu v Moravském krasu sjelo více než 300 účastníků 33. ročníku výročního setkání speleologů – Speleofórum.

V průběhu setkání zaznělo 20 přednášek o činnosti členů České speleologické společnosti a významných objevech, které se jim podařilo učinit v loňském roce v České republice i zahraničí. Účastnící tak měli možnost vyslechnout přednášky např. o bádání ve Sloupském koridoru Amatérské jeskyně či objevu jeskyně Matalova Vymodlená, propojení dvou jeskyních systému na Sardinii, nebo objevech ve Slovinsku a Rumunsku. Specialitou byl páteční večer, který byl celý věnován stereoskopické projekci.

Nejvýznamnější speleologické počiny byly oceněny tradičními cenami, které uděluje jednak předsednictvo České speleologické společnosti, jednak sami účastníci Speleofóra svým hlasováním.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2013, získala ZO ČSS 6-20 Moravský kras za objev jeskyně Matalova Vymodlená.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev členů ČSS v roce 2013 v zahraničí získala ZO ČSS 6-17, za objevy v jeskyni Pola v Bosně.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev v ČR získala rovněž ZO ČSS 6-20 Moravský kras za objev jeskyně Matalova Vymodlená v Moravském krasu.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev členů ČSS v zahraničí získal tým vedený ZO ČSS 1-10 Speleoaquanaut za objevy v jeskynním systému Bue Marino a jeho propojení z jeskyní Su Molente.

Cenu za nejlepší příspěvek do sborníku Speleofórum získal Daniel Hutňan za článek Sardinie 2013 – spojení Bue Marino a Su Molente.

Cenu za nejlepší prezentaci získal Ivan Rous za přednášku Sedm let v Rossia Montana.

Cenu za nejlepší posterovou prezentaci si odnesl Karel Jindra a Igor Pap za prezentaci komínů z jeskyně Mesačný Tieň.

Zvláštní cena Speleofóra byla udělena ZO ČSS 1 – 10 Speleoaquanaut za propojení jeskyní Bue Marino a Su Molente na Sardinii.

Organizačně zajišťovali letošní setkání opět členové ZO ČSS 6 - 16 za pomoci dalších dobrovolníku ze ZO ČSS 6 – 01 Býčí skála a Vodní záchranné služby Kladno a Speleologické záchranné služby ČSS. Za zdárný průběh jim všem patří veliký dík! Poděkování také patří všem sponzorům a prodejcům - Moravské ústředně Brno, fy. Novatron, Hysko, Meander, Magicshine, Fénix, ŠUDYtriko, ZMProduction a Polo Kořánovi.

Zdeněk Motyčka

předseda ČSS

přidat komentář

Diskuze ke článku

Zatím nikdo nepřidal k tomu článku komentář.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha