Skončil 34.ročník Speleofóra

Ve dnech 24. – 26. dubna se ve Sloupu v Moravském krasu konal v pořadí již 34. ročník výročního setkání speleologů – Speleofórum, kterého se zúčastnilo 350 účastníků ze 3 zemí.

V průběhu setkání zaznělo 20 přednášek o činnosti členů České speleologické společnosti a významných objevech, které se jim podařilo učinit v loňském roce v České republice i zahraničí. Nejvýznamnější speleologické počiny byly oceněny tradičními cenami, které uděluje jednak předsednictvo České speleologické společnosti, jednak sami účastníci Speleofóra svým hlasováním.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2014, získala ZO ČSS 6-01 Býčí skála za objevy v Hlinitých síních jeskyně Býčí skála.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev členů ČSS v roce 2014 v zahraničí získal Projekt Kanin - 2000 za objevy v jeskyni Izvir Boka ve Slovinsku.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev v ČR z roce 2014 získala ZO ČSS 6-25 Pustý žleb za objevy v Šošůveckém koridoru Amatérské jeskyně. 

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev členů ČSS v zahraničí v roce 2014 získala ZO ČSS 16 -14 Suchý žleb za objevy v jeskyni Iron Deep v Černé Hoře. 

Cenu za nejlepší příspěvek do sborníku Speleofórum získal Petr Čáslavský za článek "Výzkumná činnost v masivu Loferer Steinberge v letech 2011 - 2014" 

Cenu za nejlepší prezentaci získal Zdeněk Dvořák za přednášku Iron Deep 2014.

Cenu za nejlepší posterovou prezentaci získala ZO 6-14 za poster o jeskyni Iron Deep. 

Zvláštní cena Speleofóra nebyla v letošním roce udělena. 

Organizačně zajišťovali letošní setkání opět členové ZO ČSS 6 - 16 Tartaros, za pomoci dalších dobrovolníku ze ZO ČSS 6 – 01 Býčí skála a Vodní záchranné služby Kladno. Za zdárný průběh jim rozhodně patří veliký dík, jmenovitě za všechny alespoň Filipu a Šárce Doležalovým.  Poděkování také patří všem sponzorům a prodejcům - Moravské ústředně Brno, pivovaru Starobrno, fy. Hysko, Magicshine, Fénix,  ŠUDYtriko, Polo Kořánovi a Kájině.