Skončilo jubilejní Speleofórum

Skončilo jubilejní Speleofórum

Ve dnech 22. – 24. dubna se ve Sloupu v Moravském krasu uskutečnil jubilejní 35. ročník setkání speleologů – Speleofórum.

Speleofóra se zúčastnilo více než 350 speleologů, kteří prezentovali výsledky své práce v uplynulém roce. Zaznělo více než 20 přednášek a vystaveny byly tři desítky posterů o průzkumu a výzkumu jeskyní a krasu nejen v České republice, ale i Rumunsku, Německu, Černé Hoře, Mexiku a dalších zemích světa. Nejvýznamnější speleologické počiny byly oceněny tradičními cenami, které udělovalo jednak předsednictvo České speleologické společnosti, jednak sami účastníci Speleofóra svým hlasováním.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2015 získala ZO ČSS 1-08 Týnčany za objevy v Divišově jeskyni.

Cenu předsednictva České speleologické společnosti za nejvýznamnější objev členů ČSS v roce 2015 v zahraničí získala ZO ČSS 6 -22 Devon za objevy v jeskyni Pestera de la Captare v Rumunsku.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev v ČR v roce 2015 získala rovněž ZO ČSS 1-08 Týnčany za objevy v Divišově jeskyni.

Cenu účastníků Speleofóra za nejvýznamnější objev členů ČSS v roce 2015 v zahraničí získala ZO ČSS 6-22 Devon za objevy v jeskyni Pestera de la Captare v Rumunsku.

Cenu za nejlepší příspěvek do sborníku Speleofórum získal Josef Wágner za článek - Expedice Čatyr Dag 2015.

Cenu za nejlepší prezentaci získal rovněž Josef Wágner za film o jeskyni Emine Bojir Chasar Nižni.

Zvláštní cena Speleofóra byla udělena členům expedičního týmu Taurus za jejich "posedlost Zlatou kolébkou".

Sobotní společenský program byl zpestřen vystoupením akrobatky Nikoly, světelnou show v podání skupiny Pyroterra a koncertem hudební skupiny Dick- O – Brass. V neděli byly na pořadu tradiční exkurze do téměř dvou desítek jeskyní v severní části Moravského krasu.

Organizačně zajišťovali letošní setkání opět členové ZO ČSS 6 - 16 za pomoci dalších dobrovolníku ze Soběslavi a Kladna, pod vedením Filipa“ Kuby“ Doležala a jeho ženy Šárky. Za zdárný průběh jim všem patří veliký dík!

Poděkování také patří všem sponzorům a přispěvatelům – Pivovaru Černá hora, firmě Wera, firmě Explorer, firmě Dárek – naat, Bludičce Vykoukalové, Míše, Katce a Káje, Romanu Kadlecovi, Romaně Hýskové, firmě Suzan, Tondovi Hlavižňovi, Firmě Moravská ústředna Brno, Firmě Kronium, Lidce Motyčkové, Pavlovi „ Polo“ Kořánovi a Pohostinství U Němců.

Zdeněk Motyčka

předseda ČSS