Tiskový šotek v jeskyních Dachsteinu

Vážení speleologové, přátelé podzemí, čtenáři časopisu Speleo. Rád bych aspoň touto cestou napravil velkou chybu nacházející se hned v úvodu článku Andy´s Cave (č. 67, str. 42), kde jsem mylně uveden jako autor vzpomínek o objevení této zatím bájné jeskyně v rakouském Dachsteinu.

Myšlenka sepsání Andyho vyprávění, které jsem rád poslouchal na společných expedicích v tehdy utajeném táboře pod vrchem Taubenkogel je možná moje, ale vzpomínání na staré přátele a sepsání všech příhod patří emeritnímu náčelníkovi ZSA Jaroslavu ANDY Andrlemu, se kterým jsme se na sepsání domluvili. O historii objevů není moc záznamů od žijících legend a sepsáním byl vzdán hold jak majestátné jeskyni, všem objevitelům ale i nové síle útočící v hlubinách směrem k Hallstattskému jezeru po stopách kdysi tajných objevitelů. 

Mé jméno Vláďa Lipták, uvedené u článku, patří jen speleologovi, který měl tu čest se objevování zúčastnit, chlapovi nezapomínajícím na přátele, které díky jeskyním a podzemí poznal a možná člověku, který se trošinku zasadil o publikaci textu v našem časopise Speleo.

Omluvte tedy redakci, které se mé jméno připletlo do tisku, když jsem je zahltil emaily s žádostí o místo, korekci a rady k vydání. Přehlédněte jeskynního šotka a těšte se na další ANDYHO vyprávění o jeskyni, která „valí“ ale zatím vyhrává. Věřte, že je na co se těšit! V dalším pokračování ale i „naostro“ v hlubinách hor Dachsteinu.

                                                                                                Vláďa Lipták ZO 7–03 Javoříčko 

4720