V Moravském krasu řádí vandal

Vůbec nechápu a nevím, co si mám myslet o tom, co jsem viděl dnes v MK na lokalitě Novodvorský Ponor. Opět nám nevítaný host škodí. Tentokrát mu nestačí jen násilně vniknout do chaty, ale bohužel začal ničit i jiný majetek. V chatě se neztratilo nic, co by mělo hodnotu pro běžného zloděje. Byly strhány z nástěnky a odneseny veškeré mapy, fotky a vše ostatní se speleotématikou. Ale to, co jsem spatřil u vstupu do jeskyně Novodvorský Ponor, mi vyrazilo dech. Vchod do jeskyně (ve skruži ) byl rozbit (doslova rozsekán na „makadam“) a kovový poklop se válel opodál. Po tomto hrůzném obrázku zkázy ( foto č.1 a 2), jsem se šel podívat na naši druhou lokalitu, vzdálenou od Ponoru cca 1,5 km na Závrt u Borovice. Tam jsem zjistil, že kamenný oltář s obrázkem, který zde zůstal po známém poustevníkovi a “svatém muži“ a my jeskyňáři jsme jej zde tolerovali, zmizel. Oltář byl rozebrán na jednotlivé kameny a naskládán na vchod do jeskyně ZUB. Místo kamenného oltáře byla hromádka popela se zřetelnými kousky ohořelých map z naší speleozákladny. (foto č.3 a 4)

Pro naši skupinu s ročním rozpočtem 3 000,- Kč, je sice takový vandalský útok velice bolestný, ale nějak se s tím opět vyrovnáme. Nicméně závěrem musím konstatovat, že kroky tohoto zoufalého činu mne vedou pouze jedním směrem.

S pozdravem Marťas Martinek Jan

přidat komentář

Diskuze ke článku

02. Magor

Datum: 13. 05. 2010 13:31|Od: Jarda|reagovat
To je opravdu magorismus, účel zcela nechápu. Možná parta pubeťáků, co z toho nemají rozum, nebo někdo komu tam nějakým způsobem vadíte. Podivné! Každopádně dopadnou tohoto šmejda, tak by asi dostal pořádně zavyučenou...

01. Politování

Datum: 28. 04. 2010 18:07|Od: kolbi|reagovat
To je velice špatné ,škoda že asi neexistuje způsub řešení.
* povinné položky

Přidat komentář

captcha