Český kras - 27 až 28.9. 2014

V termínu 27 až 28.9. 2014 se konalo další z pravidelných cvičení stanice Čechy.

Tentokrát byla akce zaměřena na spolupráci s Horskou službou a to konkrétně z oblasti Šumava. Šlo o metodicky zaměřené společné cvičení, kdy jsme se snažili předvést některé používané techniky, postupy a vybavení SZS k potřebám Horské služby.

Během sobotního dne jsme se pohybovali na lezeckých cestách lomu Mexiko, což je ideální SRT trenažér, s překonáváním různých technických úseků, kdy šlo hlavně o lezeckou průpravu členů HS.

Nedělní program byl už zcela zaměřen na typickou činnost SZS - proběhl cvičný zásah v Netopýří jeskyni, kde byly použity všechny běžně používané techniky a prostředky při zásahu v podzemí. V součinnosti obou složek bylo provedeno vyhledání, prvotní ošetření, stabilizace, přesun do tepelného stanu, kompletní doošetření a příprava na transport s následným transportem za použití SRT techniky.

Cvičení bylo oboustranně přínosné, a protože bylo plánované jako reciproční, chystáme se na oplátku nasbírat nějaké zkušenosti v horském terénu Šumavy - běžném prostředí členů Horské služby.

zapsal velitel stanice Michal Novák

(vloženo 23.11.2014 - stanice Čechy, Záruba)