Školení SZS Čechy - 21. až 22.1. 2017

    Lednové cvičení stanice Čechy proběhlo již klasicky jako dvoudenní cvičení se zázemím na Kubrychtově boudě v Českém krasu.
    Nejprve jsme cvičení zahájili revizí chystaného speleotrenažéru v jedné z komor lomu Chlum, následně tamtéž proběhl výcvik SRT technik, překonávání složitějších situací, stěnové traverzy, stropní traverzy atd.
    Již na Kubrychtově boudě následovala zdravotnická část cvičení. Za účasti lékaře stanice nás navštívil Petr Malíř SDH Tetín s automatickým defibrilátorem. Nejprve v teoretické části jsme se věnovali jeho použití formou video prezentace a následně bylo vše vyzkoušeno prakticky na cvičné figuríně. Zároveň byla procvičována i správná resuscitace, včetně dýchání pomocí ambuvaku.
   Jako další část proběhl rozbor nehody v Německu, kde se podařilo zachránit speleologa z hloubky 1000m s vážným zraněním. Byly probrány jednotlivé postupy záchrany, včetně některých specifických činností s tím spojených. Následovala schůze stanice, kde byl řešen běžný chod stanice.
   Druhý den následovala praktická část v podzemí, kdy proběhla kontrola lokalit Stará a Nová Panama v lomu Homolák na Plešivci.

(zapsal: M. Novák - velitel stanice, vloženo 29.1. 2017)